Organizacja wesela – o czym należy pamiętać?

Organizacja wesela – zwróć uwagę na szczegóły

Kiedy zbliża się najważniejszy dzień w życiu młodej pary warto mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Dlatego planowanie wesela powinniśmy zacząć odpowiednio wcześniej, aby na spokojnie załatwić wszystkie ważne sprawy związane z uroczystością zaślubin i zabawą weselną. Oczywistym jest zarezerwowanie terminu, wybór i dopasowanie sukni ślubnej i garnituru, czy znalezienie odpowiedniego miejsca na zabawę. Poza tymi wszystkimi oczywistymi sprawami do rozplanowania jest jeszcze mnóstwo drobniejszych, ale równie ważnych rzeczy, które będą miały wpływ na całość tego wymarzonego dnia, więc warto o nich pamiętać. Organizacja wesela jest trudna ale można sobie z nią poradzić.

Miejsce i rozmieszczenie gości

Organizacja wesela powinna zacząć się od wyboru miejsca na zabawę weselną zwróćmy uwagę na to, jaki klimat panuje w danym miejscu. W zależności od tego czy chcemy sielskiej zabawy, bądź eleganckiego przyjęcia musimy dobrać odpowiednie wnętrze, które najlepiej wpisze się w klimat. Wielkość sali weselnej również ma znaczenie. Dlatego planując wcześniej liczbę gości trzeba wybrać odpowiednią przestrzeń osobno wydzieloną na stoły, przy których będą siedzieć goście i miejsce dla dj-a, czy też zespołu z parkietem tanecznym. Nieodzownym elementem jest zabawa weselna. Należy pamiętać, że nasi goście muszą czuć się dobrze, więc już przy planowaniu rozsadzenia naszych gości przy stołach trzeba zwrócić uwagę na to, kto w jakim towarzystwie będzie czuł się najswobodniej.

Muzyka i jedzenie

Wybór zespołu, dj-a czy tzw. wodzireja imprezy jest jedną z najważniejszych rzeczy. Dobre zintegrowanie i rozbawienie naszych gości na pewno wpłynie na to, że każdy będzie ten dzień wspominał jako świetną zabawę. W wyborze i konsultacji dotyczących serwowania potraw nie zapominajmy, aby wcześniej zorientować się, czy ktoś z naszych gości przypadkiem nie je mięsa, lub jest uczulony na niektóre składniki. W czasach, w których panuje moda na zdrowe odżywianie, różnego rodzaju diety wegańskie, czy wegetariańskie istnieje bardzo duże ryzyko, że znajdzie się taka osoba. Najlepiej uniknąć sytuacji, kiedy ktoś będzie głodny, gdyż żadna propozycja z wybranego przez nas wcześniej menu nie przypadnie do gustu. W żadnej restauracji nie będzie to problemem. Wystarczy odpowiednio wcześniej przekazać taką informację osobie, z którą będziemy konsultować menu weselne.

Nocleg oraz niespodzianka

Jeżeli planujemy wesele w miejscu nieco oddalonym od miasta, lub większość naszych gości to osoby przyjezdne najlepiej zorientować się czy miejsce w którym organizujemy zabawę oferuje noclegi, czy może w niedużej odległości znajduje się jakiś hotel. Istnieje również wiele firm, u których możemy zamówić transport mając na uwadze fakt, że nie każdy będzie miał możliwość dojazdu. Przy planowaniu uroczystości ślubnej i zabawy weselnej najlepiej wiedzieć jaki możemy przeznaczyć na poszczególne elementy budżet. Dlatego planowanie wymarzonego wesela najlepiej zacząć od najistotniejszych spraw, a dopiero potem zdecydować na co chcemy przeznaczyć pozostałą część. Dobrze jest zaskoczyć wszystkich jakąś atrakcyjną niespodzianką. Coraz bardziej spotykane są różnego rodzaju atrakcje takie jak karaoke, wynajem fotobudki, czy nawet krótki pokaz sztucznych ogni. Dlatego przy planowanym większym budżecie nie należy ograniczać się jedyne do zabaw tanecznych.

Podsumowanie

Ślub i wesele to magiczny czas, wyjątkowe wydarzenie, pełne emocji, które przerodzą się we wspomnienia i zagoszczą na zawsze w naszej pamięci. Wymarzone wesele wymaga wyjątkowej oprawy i dbałości o każdy szczegół. Pamiętajmy, że ten dzień będzie dniem wyjątkowym również dla naszych najbliższych, dlatego warto zadbać o miłą atmosferę i udaną zabawę. Organizacja weselna nie musi być czymś co spędza nam sen z powiek.